Blog

Ray Spot Armatürler

ray spot
Ray Spot Armatürler 2

Ray Spot Armatürler 

Mağazacılık sektöründe yıllardır en özel ürünler arasında yer alan ledli ray spot ışıklandırmalar, her zaman yeni evinizde veya iş yerinizde eşsiz bir görünüm sunar. Her zaman kolay kullanım ve beklentileri en iyi şekilde karşılayan led ray spot ürünler, farklı seçeneklerde bulunmaktadır. Her seçeneğinin farklı alanlarda kullanımı mevcuttur. Bu sebeple de spot ürünler arasında en özel seçeneklerde müşterilere sunulmaktadır. Kullanımı gereği, ekonomik çeşitleri de mevcuttur. Fark yaratan özel çeşit ledli ray spot armatürler, kullanım alanına  monte  edilerek kolay kurulum gerçekleştirilir. Tercih edilen alanlar ise aşağıda verilmiştir,

 • Vitrin
 • Raf
 • Stand
 • Reyon
 • Tavan
 • Duvar

Yukarıda verilen alanlarda kullanımı tercih edilirken, aynı zamanda aydınlatma işlevinin yanı sıra ortama katmış olduğu estetik görünüm de oldukça önemlidir. Fark yaratan kalitesi ile mağazacılık tarihinde en fazla kullanımı ile tercih edilen ürünler arasındadır. Işık kalitesi ve kullanılan ledlerin istenilen ral kodunda ve istenilen ışık renginde (2700K  3000K  4000K 6000K 6500K) olarak üretilir. Kullanımı esnasında ışığın watı ve vermiş olduğu etkisi oldukça önemlidir. Bu sebeple de istenilen ışık kalitesi ve sağladığı görünüm ile monte edilen alanda hareket ederek 360 derece dönebilme imkanına sahiptir. Aynı zamanda ayarlanabilir olması da kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır.

Monofaze Ray Spot

Birçok üretimi gerçekleşen ray spot ürünlerimizde kullanmış olduğumuz samsung cob led tridonic yada eaglerise driver  bulunmaktadır. Belirtilen ürünlerin ledli ray ürünlerinde kaliteyi arttıran etkisi ve kullanımında ki performansını arttırması oldukça önemlidir. Bu sebeple de ürünlerde 360 derece dönme performansı ile monofaze ray spot ürünleri de tercih edilen çeşitler arasındadır. Ray spot ürünleri arasında en çok tercih edilen monofaze ray armatürü 1 devreden oluşmaktadır.

 Kullanılan renkleri ise, gri, siyah, ve beyaz renklerde bulunur. En çok alımı gerçekleşen ray armatürü olarak bilinen monofaze ray sistemi, kullanım açısından da en fazla olanıdır. Çalışma performansı ise oldukça fazladır.  Ray spot armatürleri içerisinde 1 devreden oluşan monofaze ray spotu, %60 oranında ekonomiktir. Bu sebeple de kullanımı daha fazla tercih edilir.

Elektro raylar istenilen ral kodunda boyanmaktadır. Böylelikle monofaze ray ve monofaze ray spotları en çok tercih edilen armatür çeşitlerindendir. Hem ekonomik hem de oldukça kullanışlıdır. Görünümü ve estetik duruşu ile de duvar, tavan ve raflarda hoş bir görünüm katar. Ray spot ürünleri arasında en kullanışlı olanlarındandır. Fark yaratan ve benzersiz görünümü ile ışıklandırma sisteminde 3 damarlı güç kablosu ve iki tel arasında elektrik akımı sağlanır. Bu sebeple de 1 devreden oluşmasına bağlı olarak elektrik harcama konusunda tasarruf sağlar. Işık kaynakları her zaman birlikte kontrol edilerek birlikte  açılıp kapatılmaktadır.

Trifaze Ray Spot

Ray spot armatürleri arasında en çok dikkat çeken ve elektrik akımında 3 devreden oluşan Trifaze ray spot ise belirli alanlarda tercih edilir. 3 fazlı raylardan oluşmaktadır. Ray üzerinde bulunan 3 devrenin de kullanımı için 5 damarlı kabloya bağlanması gerekir. Bu sebeple de trifaze ray spot ürünlerinin çalıştırılması için gerekli olan teçhizat diğerleri ile benzerlik gösterse de farklar mevcuttur. İstenildiği taktirde ral kodunda elektro statik toz boya yapılmaktadır. Böylelikle görünüm açısından da birçok kişi için benzersiz bir estetik form oluşturur. Duvarlardan, raflara kadar kullanımı oldukça fazla olan trifaze ray spot armatürleri için tercih edilme sebebi ile birçok çeşidi üretilmektedir. Farklı renk ve görünümlerde ışıklı bir donanım yaratmak isteyenler için eşsiz bir görünüm sunar.

Aydınlatma kitli olması da müşteriler tarafından kullanışlı olmasının yanında ilgi çekici bir görünüm sunar. Birçok kişi için vazgeçilmez bir ürün olarak hizmete sunduğumuz ray spot ve ray spot armatürleri kullanım açısından oldukça önemlidir. Yeni yapılan evlerde ve iş yerlerinde de kullanım açısından oldukça önemlidir. Dekorasyon cihazları olarak da kullanımı önemlidir. Aynı zamanda trifaze rayın diğer raylardan en büyük farkı ise, daha kolay kurulum imkanı tanımasıdır. Böylelikle diğer ray spot ürünleri arasında en çok tercih edilenlerden biri olarak görülür. Aynı zamanda ekonomik kullanımı sebebiyle müşteriler tarafından tercih edilmektedir.

Rözanslı Ray Spot

Aydınlatma ürünleri arasında en çok kullanılan diğer ray spot ürünleri arasında rözanslı ray sistemi gelir. İçeriği bakımından monofaze rözanslı ray spot ürünleri sıva üstü kullanımı ile tercih edilir. İçerik bakımından diğer ledli ray armatürler arasında sıva üstü kullanıma sahip olması fark yaratır. Diğer ürünlerde kullanım alanları değişim gösterirken, rözanslı sistemde kullanım alanı  biraz daha farklıdır.

Birçok led aydınlatma ürünleri arasında ekonomik olmasının yanı sıra aynı zamanda rozanslı spot armatürler kurulumu ile en iyi şekilde güçlü ışık demeti saçarak aydınlatma imkanı tanır. Uygun fiyatlı ürünler arasında olan rözanslı ray spot armatürleri, üretimi açısından da farklı ebatlarda satışa sunulmaktadır.

Ürünlerimiz en iyi malzemelerden yapılarak ışığın güçlü bir şekilde verilmesini amaç edinmiştir. Böylelikle herkesin yeni evlerinde tavan ve duvarlarına kurulum sağladığımız gibi iş yerlerine de kurulum imkanımız mevcuttur. Kısa sürede kurulumu sağlanarak aydınlığı en iyi şekilde birçok yere taşımak için mevcut çalışma hacmimizi genişletmekteyiz. Monofaze Trifaze soket yada rözanslı olarak kullanılır. Led spot ürünü olan rözanslı armatürün faydaları nelerdir ;

 • Tasarruf sağlar
 • İstenilen güçte aydınlatma imkanı tanır
 • Renk sıcaklığı mevcuttur
 • Yeterli Işık gücüne sahiptir
 • Uzun ömürlü

Yukarıda verilen özellikler için öncelikle belirtilen faydalar doğrultusunda aydınlatma imkanı tanıması ve enerji tasarrufu sağlaması oldukça önemlidir. Bu sebeple de sadece rözanslı değil, aynı zamanda trifaze ve monofaze olarak da kullanım imkanı mevcuttur.

Acil Aydınlatma Kitli Ray Spot

Birçok aydınlatma ürünü içerisinde bulunan led ışıklı armatürler için panel çeşitleri de mevcuttur. Belirli ebatlarda üretimi gerçekleşmekte olan spot ledler için istenilen ölçüler belirlidir. Standart olarak sunulan ölçü kalıpları içerisinde mağaza ray spot ürünlerini firmamızdan alabilirsiniz. Her zaman kullanım açısından önemli olan ürün aynı zamanda panel montajı ile acil aydınlatma için önemlidir. Bu sebeple de beklentileri en iyi şekilde karşılayan ürün acil aydınlatma kitli ray panelleri olarak da bulunmaktadır.

Uzun ömürlü olan ürünlerimiz, kısa sürede monte edilerek istenilen büyüklükte ebatları bulunmaktadır.  Ebat seçenekleri içerisinde mini ray spot ürünleri de portatif ve yer kaplamadığı için bulundurulmaktadır. Hem rahatlıkla duvara monte edilir hem de kolaylık sağlayan ürünlerimiz için kalitenin hakim olduğu farklı aydınlatma sistemlerini de içermektedir. Acil aydınlatma olarak üretimini sağladığımız aydınlatma seçenekleri ise aşağıda verilmiştir,

 • Acil kaçış aydınlatma
 • Yedek aydınlatma

Yukarıda bulunan aydınlatma ürünleri içerisinde acil kaçış aydınlatması, herhangi bir kaçış durumu gerçekleşmesi halinde acil durumlar için üretilmiştir. Yangın, deprem ve sel gibi daha pek çok aciliyet gerektiren durumlar için önemli ölçüde kullanımı sağlanır. Kaçış yolunda görebilme imkanı sunan önemli bir üründür. Birçok üretimimiz arasında acil ledler her zaman satışta ilk sırada yer alır.

Yedek aydınlatma ledlleri arasında ter alması ile birlikte özel ürünler arasında yerini alır. Üretim sebebi, acil durum için alınan ledli ray armatürleri yanına yedek olabilecek şekilde kurtarıcı ürünler olarak hazırlanmıştır. Böylelikle kullanımı oldukça önemlidir. Üretim esnasında kullanımı sağlanan ürünlerin ral kolunda ve ışık ebatları ise değişim gösterir. Bu sebeple de istenilen çeşitlerin ışık rengi aşağıda verilmiştir

 • 2700K 
 • 3000K
 • 4000K
 • 6000K
 • 6500K